Ogłoszenie upadłości może być jedynym skutecznym lekiem do walki z koronawirusem

Z konstrukcji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wynika, iż jest to bardzo korzystna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Spółka z o.o. stanowi bowiem zupełnie osobny od wspólników podmiot prawa – w uproszczeniu znaczy to tyle, że jeśli spółka zaciąga dług, to odpowiada za ten dług spółka, a nie wspólnicy. Z kolei jeśli zaś spółka osiągnie zysk, to wspólnicy mogą ten zysk podzielić między siebie w postaci wypłaty dywidendy. Prowadzenie działalności w formie spółki z o.o. daje szansę na zysk przy jednoczesnej minimalizacji skutków niebezpieczeństwa możliwego niepowodzenia.

Jak Kargul z Pawlakiem, czyli co zrobić z hałaśliwym sąsiadem

 

Masz idealnych sąsiadów? Jesteś szczęściarzem. Zazwyczaj w naszym otoczeniu znajdzie się choć jeden fan głośnych brzmień disco polo, samozwańczy mistrz kuchni rozpalający grilla na balkonie mieszkania na 3 piętrze, albo matka polka pozwalająca swoim pociechom na wszelkie wrzaski oraz dowolne zabawy w „zaciszu” własnego mieszkania.

Czy muszę zwracać prezenty po rozstaniu z dziewczyną / chłopakiem?

 

To pytanie zadaje sobie wiele osób po zakończeniu nieformalnego związku ze swoim partnerem. Zdania na ten temat są podzielone.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem